POZNAJ NAS LEPIEJ

That's the resin why

Biżuteria z drewna Kraków

INFORMACJE

MENU

Jeśli zrozumiemy naturę żywicy, czyli kryjące się za jej twardością wymagające delikatnego traktowania wnętrze, przedmioty z niej wykonane będą nam służyć długie lata, a nawet przechodzić z pokolenia na pokolenie… Kluczem jest odpowiednia pielęgnacja. Dzięki swojej naturze i właściwościom, żywica doskonale nadaje się do łączenia z innymi, równie szlachetnymi, surowcami. My w swoich pracach posługujemy się głównie drewnem i kamieniem, czyli tym, co najsolidniejszego ma do zaoferowania natura.

Jesteśmy zdania, że prawdziwy luksus to funkcjonalny, piękny przedmiot mogący przetrwać intensywne użytkowanie, a w razie potrzeby dający się poddać satysfakcjonującej renowacji. I takie właśnie są rzeczy, które wytwarzamy.

Inaczej niż drewno, kamień kojarzony jest zwykle z chłodem. Jako element wystroju wnętrz, myśli się o nim głównie w kategoriach materiału wykończeniowego. Choć skojarzenia te są słuszne, to kamień posiada o wiele szersze zastosowanie, a w swojej naturalności, mimo wszystko drewno przypomina. I podobnie jak ono - także jest niejednorodny, sprawiając, że każdy wykonany z niego przedmiot staje się unikatowy.


Doświadczenie w branży kamieniarskiej sprawiło, że poznaliśmy właściwości i nauczyliśmy się pracy z wieloma rodzajami kamienia naturalnego. Owocna praca z kamieniem wymaga wielu lat doświadczenia, ale efekt jest tego warty. To materiał niezwykle trwały i uniwersalny. Doskonale chłodzi, ale i oddaje ciepło. Może służyć za posadzkę i okładzinę ścienną, jest niezawodny jako kuchenny blat, ale wspaniale wzbogaci także klimat salonu - chociażby jako stolik kawowy. Kamień to nie tylko materiał budowlany, nie służy nam już jedynie ze względu na swoją trwałość, ale także z powodu walorów estetycznych. Dlatego coraz częściej zauważa się jego potencjał w designie.


Mimo szerokiego zastosowania kamieni w jubilerstwie, wciąż inaczej patrzymy na minerały i granitową płytę. To normalne - mimo że de facto jest to ta sama rodzina surowców, różne rodzaje kamieni mają różne właściwości i zastosowania.

Wierzymy, że kamień naturalny to jeden z tych materiałów, który każdy z nas powinien sprawdzić także w swoim domu

 

 

Nie tylko piękne, ale też ponadczasowe. Takie jest drewno. Nigdy nie wychodzi z mody, za to zawsze zachwyca zapachem, fakturą, szlachetnością. Wykorzystane jako materiał we wnętrzach, nadaje im przytulny charakter. Sprawdza się zarówno jako akcent w wystroju, jak i w charakterze dominującym - w obu wersjach sprawia, że aranżacja staje się ciekawsza, a pomieszczenie wręcz emanuje ciepłem.

 

Tak w produkcji mebli i akcesoriów, jak biżuterii, używamy różnych rodzajów drewna - od gatunków rodzimych (jak dąb czy buk) po egzotyczne (hebanowe, palmowe, oliwkowe). Wybieramy je ze względu na przeznaczenie przedmiotu, który tworzymy, jego potencjalne właściwości, a także - oczywiście - walory estetyczne.

To, co najbardziej urzekające w naturze, to fakt, że nie istnieją w niej dwa takie same organizmy. I dwa identyczne surowce. Nawet najbardziej zbliżone wyglądem przedmioty wykonane z tego samego rodzaju drewna będą unikatowe, bo każde ma inną teksturę, kolor, zapach i ułożenie słojów.

 

Wierzymy w niezwykłe właściwości zdrowotne drewna. Mówi się, że drzewo po ścięciu zachowuje swoje funkcje energetyczne i uzdrawiające, wpływając na pole magnetyczne człowieka. Przecież już nasze babcie wykorzystywały drewno do celów leczniczych! Dlatego warto się nim otaczać, albo nosić je na sobie - nie tylko dla ozdoby, ale także dla lepszego samopoczucia.

RESIN LAB. Biżuteria z drewna i żywicy Kraków
Szukasz niebanalnego prezentu? Sprawdź nasze produkty i podaruj bliskim coś niepowtarzalnego