POZNAJ NAS LEPIEJ

That's the resin why

Biżuteria z drewna Kraków

INFORMACJE

MENU

13 listopada 2020

 

 

Nie chcemy wyjść na narcyzów, czy tworzyć historii jak profesor Lockhart w Harrym Potterze. Ale nie będziemy też zaprzeczać, że jesteśmy dumni i bardzo zadowoleni ze swojej jakości. Biżuteria z żywicy zyskuje na popularności i pojawia się coraz większa ilość twórców. Wśród których są prawdziwi artyści, są też świetnie wyszkoleni rzemieślnicy oraz są rękodzielnicy, którzy znajdują się jeszcze na początku drogi (delikatnie mówiąc).

 

Na co zwrócić uwagę wybierając biżuterię dla siebie lub na prezent?

 

Oczywiście absolutnie nie musicie słuchać (czytać) tego, co mówimy, ale po kilku latach tworzenia biżuterii z drewna i żywicy widzimy pewne różnice między poszczególnymi pracami oraz dostrzegamy to, czego nie widać na zdjęciach - przynajmniej na pierwszy rzut oka.

 

Punkt pierwszy i dla nas bardzo ważny, szczególnie jeżeli szukacie unikatów. Jeśli w sklepie internetowym widzicie więcej niż jedną dostępną ilość sztuk, powiedzmy wisiorka z żywicy epoksydowej i drewna, może to świadczyć o kilku rzeczach. Po pierwsze, zwykle nie kupujecie produktu widocznego na zdjęciu, tylko podobny. Po drugie, jeśli dla się wykonać kilka wisiorków wyglądających identycznie, oznacza to, że na 90% biżuteria zrobiona jest z gotowej formy lub tworzona za pomocą frezarki CNC. W tym przypadku Wasz unikat... może okazać się mało unikatowy. Czy taka biżuteria jest gorsza od naszej? Absolutnie nie. Metoda wykonania po prostu jest inna, a wiemy, że niektórzy nasi klienci cenią nas za nie powielanie wzorów.

 

Punkt drugi - wykonanie. Jeśli jest taka opcja, spróbujcie powiększyć zdjęcie. Jeśli twórca ma media społecznościowe - sprawdźcie go! Może tworzy filmy z pracy, zbliżenia gotowych produktów. Zweryfikujcie jakość. Czasami po powiększeniu zdjęcia uwidaczniają się niedoskonałości: matowa - niedoszlifowana powierzchnia, dziurki, duże rysy czy plamy. Nie mówimy, że nam nie zdarza się popełniać błędów - oczywiście, że tak. Ale bardzo się staramy, żeby nie wyjechało od nas nic, co nie przechodzi naszych testów jakości. Ważne, żeby wiedzieć, że przy tej ilości żywicowych zapaleńców - macie wybór, więc skorzystajcie z niego jak należy :)

 

Punkt trzeci - elementy wykańczające i opakowanie. Zwróćcie uwagę na elementy wykończenia. My używamy TYLKO srebra najwyższej próby. Było to dla nas bardzo ważne od samego początku działalności. Możecie być pewni, że nasze kolczyki z drewna i żywicy nie wywołają reakcji alergicznej. Niestety wykorzystanie srebra oczywiście podnosi cenę - firma, która używa srebrnych komponentów automatycznie musi zostać płatnikiem VAT, co jak wiecie, podwyższa cenę o 23 %. Ale komfort noszenia i podniesienie jakości o metal szlachetny, są według nas warte swojej ceny.Sprawdźcie też opakowania - szczególnie jeśli biżuterii z żywicy poszukujecie na prezent. Wiecie, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz :) Do RESINOWEJ biżuterii z żywicy w gratisie otrzymujecie eleganckie pudełko o magicznych właściwościach (i znowu Harry Potter :) ), które zapobiega śniedzeniu srebra oraz certyfikat z możliwością personalizacji i ściereczkę do pielęgnacji.

 

Ostatni punkt - plagiaty i kopiowanie. Ciężki temat, dla nas i dla każdego twórcy, który się z tym styka. Znajdujemy skopiowane od nas wzory, teksty, posty, a nawet rodzaje promocji i kody promocyjne. Z jednej strony jest to budujące - kiedy ktoś zaczyna Cię naśladować, to wiesz, że robisz to dobrze :) ale z drugiej warto czasami sprawdzić czy nie kupujecie u kopisty. Może lepiej, w tej samej cenie, mieć jednak oryginał, kupiony bezpośrednio od jego twórcy?

 

Macie pytania co do artykułu? Chętnie na nie odpowiemy. Piszcie na maila (biuro@resinlab.pl) lub przez media społecznościowe.

DLACZEGO MY? I jak nie kupić bubla... czyli słowa dwa o jakości biżuterii z żywicy

RESIN LAB. Biżuteria z drewna i żywicy Kraków